Finansla

Sık Sorulan Sorular

Teknik analiz, temel analiz, block-chain teknolojisi, kripto para-nft-metaverse alanları kendi içerisinde çok fazla konuya sahip alanlardır. Bu alanları daha küçük bölümlere ayırmak ve öğrenmek çok daha sağlıklı eğitim sürecini sağlamaktadır. Biz de eğitimlerimizi paketler halinde herkes için anlaşılabilir halde hazırladık. Her ne kadar eğitimler kolay anlaşılabilir dil ile sunulmuş olsa da; bazı eğitimler önceden bilinmesi gereken temel eğitimleri içermektedir. Bu nedenle eğitimlerin “gereksinim” bölümünü incelemenizi tavsiye ederiz.

Hangi alanda olursa olsun eğer bir yatırım yapıyorsanız, tüm yatırım sürecini bilinçli ve sabırlı bir şekilde yönetmeniz gerekmektedir. Alım kararından önce başlayan ve satış işleminden sonrasına kadar olan tüm süreci, yatırımcı olarak sizin belirlemeniz beklenmektedir. Yakın çevresinden, sosyal medyadan ya da farklı kanallardan duyumlar ile yapılan yatırımların büyük bir çoğunluğu zarar ile sonuçlanmaktadır. Hangi yatırım enstrümanına yatırım yapılmalı, ne zaman alınmalı, ne zaman satılmalı, ne kadar almalı-satmalı gibi tüm kararları kendi başınıza verebilirsiniz. Bunun için hangi kanaldan olursa olsun mutlaka finansal okuryazarlığınızı arttıracak eğitimler almalısınız. Bizim tüm amacımız; az da olsa çok da olsa istikrarlı bir şekilde kazanç elde edebileceğimiz yöntemleri size öğretmek ve bunları tek başınıza uygulayabilir hale gelmeniz.

Finansla olarak amacımız yatırımlarınızı kendinizi yönetebileceğiniz finansal okuryazarlık seviyesine sizleri çıkarmak. Ancak bu sadece bizim yapabileceğimiz kadar kolay değil malesef. Bu eğitimler, bu videolar sizi bulunduğunuz noktadan çok daha üst noktalara çıkaracaktır. Ancak videoları tamamen ve anlayarak takip etseniz de; uygulama yapmak oldukça kritik öneme sahip. Sadece videoları izleyerek yatırım kararı almanız çok mümkün olmayacaktır. Eğitimlerde konuların hem teorik anlatımını hem de uygulama çalışmasını yapıyoruz. Fakat her konudan sonra mutlaka benzer uygulamaları sizin de yapmanız pekiştirmenizi sağlayacaktır. Finansal konular, anlaması kolay ancak uygulaması zor yapılardır. O nedenle üzerinde bol bol uygulama yapmak oldukça önemli. Ama endişelenmeyin; uygulama aşamasında problem yaşarsanız benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Finans ile ilgili olan ve yetkinliğimiz olan alanlarda eğitimlerimiz bulunmaktadır. Teknik analiz yöntemleri, temel analiz yöntemleri, kripto para nft ve metaverse yatırımı, fon yatırımı gibi alanlarda eğitimlerimiz alt başlıkları ile beraber bulunmaktadır. Kendimizin test etmediği hiç bir yöntemi de sizlee anlatmıyoruz. Ayrıca yazılım ve yapay zekanın finans uygulamaları ile ilgili de eğitimlerimiz planlanmaktadır. Eğitim talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Videoları izledikten sonra pratik yapmanız oldukça önemli. Uygulama çalışmaları yaparak öğrenilen yöntemleri tek başınıza uygulayabilir hale geleceksiniz. Bu aşamada problem yaşarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygulama çalışmalarından sonra da gerçek yatırımda uygulamaya başlamadan önce mutlaka temsili yatırımlar yapın. Örnek vermek gerekirse; “SEYKM hissesi şu an desteğe geldi, destekten yukarı doğru hareket var, indikatörler de alım yönünde sinyal veriyor, o nedenle X tane SEYKM hissesini Y fiyattan satın aldım, satış için hedeflerim H1,H2,H3 fiyatlarıdır” gibi temsili yatırım kararları alın ve ne kadar tutarlı olduğunu görün. Verdiğiniz kararlar doğru gittikçe “keşke alsaydım” diye üzülmeyin, yanlış gittikçe “iyiki almamışım” diye sevinmeyin. Bu temsili yatırımlar sizin eksik olduğunuz noktaları görmek için çok önemli. Gerçek para kaybetmektense, temsili yatırımlar ile eksik-yanlış noktalar tespit edilip düzeltilebilir. Unutmayın; yüzlerce binlerce yatırım enstrümanı var ve hiç bir zaman fırsatlar bitmez. Yatırımdan şimdi de para kazanabilirsiniz, 6 ay sonra da kazanabilirsiniz. O nedenle nacizane tavsiyem; temsili yatırımlarda eksik noktalar tamamlandıktan sonra bu öğrendiğiniz yöntemleri gerçek yatırımlarınız kullanmanız yönünde olacaktır.

%100 kazanç sağlayan ve garanti eden hiç bir sistem yoktur. Böyle bir vaadte bulunan sistemlerin neredeyse tamamı dolandırıcılık amacıyla sunulmaktadır. Bizler yatırımcı olmayı ve yatırımcı gibi davranmayı öğretmeye çalışıyoruz. Ve her yatırımcı bilir ki; yapılan her işlemde belli oranda risk vardır. Yüksek kazanç için yüksek risk almanız gerekir, düşük kazanç için düşük risk almanız gerekir. Ancak her yatırımda bir risk bulunmaktadır. Bizim amacımız, başkalarından duyulan araçlara yatırım yapmaktansa, tüm kararları kendinizin alabileceği finansal okuryazarlık seviyesine sizleri getirmek. Böylece zarar ihtimalini düşürmüş olacaksınız, ancak sıfırlamayacaksınız. Hiç bir eğitim, kaynak, kitap vb. sıfır risk ile yatırım yapabileceğiniz bir sistem size sunmaz. Birinci amacımız, yatırım için kullandığımız parayı kaybetmemek. İkinci amacızım ise minimum risk ile maksimum kazanç elde etmek. Az ya da çok riskin olduğu yatırımlar için para kazanma garantisi verilemez.

Finansla.com websitemiz güvenli ödeme sistemi altyapılarından hizmet almaktadır. Ödeme konusunda, uzun yıllardır çalışan ve güvenirliliği kanıtlanmış aracı kurumlar ile çalışmaktayız. Ödemenin hiç bir aşamasında websitemiz bulunmamaktadır. Bu nedenle ödemelerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla kripto para ile ödeme yapılması yasaklanmıştır. Bu bağlamda kripto para ile ödemeyi teklif etmeyiniz. Tüm satın alımlarınız için tarafınıza faturanız teslim edilecektir.

Finansla.com bünyesinde bulunan tüm içerikler “sanat eseri” kapsamında olup Fikri Sinai Mülkiyet Kanunu’nca koruma altındadır. Herhangi bir içeriğin kopyalanması, indirilmesi, dağıtılması yasaktır. Tespit edilmesi halinde yasal süreç başlatılacaktır.