Finansla

Teknik Analiz
Formasyon Eğitimi
Last Update:

Ekim 16, 2022

Review:
0(0)
formasyonlar

About Course

Klasik formasyon yöntemleri ve harmonik formasyon yöntemlerini teorik ve uygulamaları dersler ile öğrenebilir, kendi yatırımlarınızda uygulayabilir düzeye gelebilirsiniz.

Kurs Detayları

Formasyon Eğitimi

Borsa grafik formasyonları, diğer teknik analiz yöntemleri gibi geçmiş fiyatlar üzerinde gerçekleştirilen analizlerdir. Ancak indikatörler gibi fiyatları değerleri üzerinde matematiksel yöntemler uygulanmaz, ancak destek-direnç gibi mum grafiklerinin oluşumu üzerinde çalışmalar yürütülür. Bu sebeple grafik formasyonları indikatörlerden farklı şekilde değerlendirilir, destek-direnç-trend yapıları ile benzer değerlendirilir.

Formasyon Nedir?

Formasyonlar, finansal yatırım enstrümanlarının fiyat hareketleri üzerinde “tarih tekerrürden ibarettir” mantığı ile oluşan şekillerin yorumlanmasına dayalı teknik analiz yöntemleridir. Formasyonlar teknik analiz yöntemlerinin tek başına uygulanabilen ve yorumlanabilen yöntemleridir.

Formasyon Çeşitleri

Formasyonlar, teknik analiz yöntemlerinin bir konusu olduğundan bahsetmiştik. Teknik analizi bir ders olarak düşünürsek formasyonları bir bölümü olarak düşünebiliriz. Bu bölüm içerisinde farklı formasyon yöntemleri bulunmaktadır. Formasyon çeşitlerini ders bölümlerinde görebilirsiniz. Bir çok yöntemden oluşması nedeniyle öğrenmesi biraz zor olsa da üzerinde emek vermek gerekmektedir. Biz de formasyon eğitimimizde klasik formasyon yöntemlerini ve harmonik formasyon yöntemlerini hem teorik hem uygulama dersleri ile öğreniyoruz.

Formasyonlar, teknik analiz yöntemlerinin anlaşılması en zor konularından birisidir. Fazla çeşit formasyon olması ve formasyonlar grafiğin her anında oluşmaması gibi sebeplerden dolayı uygulama yapması zordur. Ancak biz eğitim boyunca formasyon çeşitlerini önce teorik sonra da uygulamalı şekilde anlatmaya çalıştık.

Formasyon eğitimi ile siz de analiz çalışmalarında kullanabileceğiniz yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Daha Fazla

Ne Öğreneceksiniz?

 • Formasyon kavramı
 • Klasik formasyon yöntemlerinin uygulaması
 • Fibonacci yöntemlerine giriş
 • Harmonik formasyon yöntemlerinin uygulaması

Kurs İçeriği

Giriş
Formasyon eğitimi ve borsa uzmanı Mustafa Küçükakarsu hakkında bilgilendirme

 • Eğitim ve eğitmen hakkında bilgilendirme
  00:00

Klasik formasyonlar
Borsa formasyonlar deyince akla gelen klasik formasyonlardır.

Fibonacci Araçları
Harmonik formasyonları öğrenmek ve anlamak için gerekli olan teknik analiz fibonacci yöntemleri

Harmonik Formasyonlar
Formasyon eğitimlerinde anlaşılması en zor olan bölüm olan harmonik formasyonların en yalın ve bol uygulamalı anlatım bölümü

Kapanış
Eğitim sonu değerlendirmesi

Öğrenci Yorumları

Henüz Yorum Yapılmamış
Henüz Yorum Yapılmamış
50,00 329,00
 • Instructor
  Mustafa Küçükakarsu
 • Language
  Türkçe

Payment :

img

Gereklilikler

 • Herhangi bir ön bilgi ve gereksinim gerekmemektedir.

Bu Kurs Kime Göre?

 • Teknik analiz çalışmalarında formasyonları kullanmak isteyenler