Finansla

Teknik Analiz
Fibonacci Araçları
Last Update:

Ekim 25, 2022

Review:
0(0)
formasyonlar 2

About Course

Teknik analiz çalışmalarınızda kullanabileceğiniz içerisinde altın oranı barındıran Fibonacci oranlarının kullanımını ve al-sat sinyaline dönüştürme yöntemlerini teorik ve uygulamalı dersler ile öğrenin ve pekiştirin.

Kurs Detayları

Teknik Analiz Fibonacci Yöntemleri

Fibonacci yöntemleri, sadece teknik analiz de değil genel olarak matematik ve bilgisayar bilimlerinde sıklıkla kullanılan ve bir çok analiz çalışmasının temelini oluşturan yöntemlerdir. Fibonacci’nin grafik analiz uygulamalarına geçmeden önce kısaca Fibonacci’yi tanıyalım.

Fibonacci Nedir?

Fibonacci, kendisinden önce gelen iki sayının toplamı ile oluşan sayı dizilimidir.1-1-2-3-5-8-13-bir Fibonacci Dizisidir. Üçüncü sırada yer alan 2 sayısı kendisinden önce gelen 1 ve 1 sayılarının toplamından oluşur. Ya da bu örnekteki dizilimi devam ettirmek istersek; yeni gelen sayı 13 ile 8 sayısının toplamı olan 21 olacaktır. Bu dizilim, Leonardo Fibonacci tarafından bulunmuştur.

Fibonacci Diziliminin Önemi

Fibonacci sayılarının oluşum mantığı çok basit gibi görünse de bize sağladığı faydalar oldukça önemlidir. Mimariden müziğe resimden sayısal analizlere kadar bir çok alanda fibonacci diziliminden kullanılabilir. Çünkü bu diziliminin asıl faydası, dizilimdeki sayıları bir önceki sayıya bölmeniz ile ortaya çıkan sayının giderek altın orana yaklaşmasıdır. Bu altın oranı aramak istediğimizde kendi vücut hatlarımızdan tutun da en dayanıklı mimari eserlere kadar bir çok yapıda bulabilirsiniz. Bu kullanımlarına ilave olarak biz de teknik analizde fibonacci sayılarını ve oranlarını kullanabiliriz.

Bir çok fibonacci oranının olması ile beraber kullanımları da birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Yaptığımız grafik analizlerinde fibonacci oranlarının kullanımını sağlayan fibonacci araçları bulunmaktadır.

 

Bu kurs kapsamında kurulacak olan Whatsapp grubu ile iletişim sağlanacaktır.

Daha Fazla

Ne Öğreneceksiniz?

 • Fibonacci Diziliminin Temelleri
 • Fibonacci Oranları ve Anlamları
 • Fibonacci Araçlarının Kullanımı ve Sinyalleri
 • Fibonacci Araçlarının Diğer Teknik Analiz Yöntemleri ile Beraber Kullanılması

Kurs İçeriği

Giriş

 • Eğitim ve eğitmen hakkında bilgilendirme
  07:28

Fibonacci Araçları

Formasyonlara Giriş

İndikatörlere Giriş

Uygulamalar

Kapanış

Öğrenci Yorumları

Henüz Yorum Yapılmamış
Henüz Yorum Yapılmamış
50,00 319,00
 • Instructor
  Mustafa Küçükakarsu
 • Language
  Türkçe

Payment :

img

Gereklilikler

 • Herhangi bir ön bilgi ya da gereksinim gerekmemektedir.

Bu Kurs Kime Göre?

 • Teknik analiz çalışmalarında Fibonacci oranlarını kullanmak ve daha başarılı işlemler yapmak isteyen yatırımcılar