Finansla

Bitcoin ve Kripto Para Blockchain Teknolojisi
Blockchain Teknolojisine Giriş
Last Update:

Ekim 28, 2022

Review:
0(0)
blockchain-teknolojisine-giris

About Course

Bu blockchain eğitimi, başta kripto paralar olmak üzere blokchain yani blokzincir teknolojisine yatırım yapmak istiyor ancak nereden başlayacağını bilmeyenlere tam göre. Blockchain teknolojisine ait terimleri, çalışma prensiplerini, kullanım alanlarını, kripto paraları ve bir çok alt blokzincir kavramını bu eğitimle beraber öğrenmiş olacaksınız.

Kurs Detayları

BlockChain Teknolojisi Eğitimi

Günümüzde kripto paraların hayatımıza girmesi ile beraber bu dijital paraların kullandığı alt yapı olan blockchain teknolojisi de yaşantımızın her noktasında karşımıza çıkmaya başladı. Finans alanından tutun sağlık alanındaki bir çok projede ve uygulamada blockchain teknolojisinden faydalanabiliriz. Biz de bu blockchain eğitimi sayesinde bu teknolojiye ve bu teknolojinin ürünlerine yatırım yapmak isteyen kişiler için temel oluşturmak istedik. Bu eğitim aslında giriş seviyesinde sayılabilecek bir kripto para eğitimi olarak da düşünülebilir. Ancak sadece kripto paralar değil diğer blockchain alanları hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.

Finansla olarak farklı platformlarda kripto kursu amacıyla çalışmalarımız olmuştu. Farklı platformlardaki eğitim içeriği ile paralel olarak Finansla.com üzerinde de bitcoin ve kripto paralar eğitimi yayınlamaya başladık.

Blockchain (Blokzincir) Nedir?

Blockchain eğitimine ilk olarak bu teknolojinin tanımı ile başlayalım. Blokzincir (Blockchain), başta finans uygulamaları olmak üzere bir çok alanda kullanılabilen, herhangi bir merkezi yapıya ve otoriteye ihtiyaç duymayan uçtan uca çalışan bir sistemdir.

Blokzincir teknolojisini daha iyi kavrayabilmek için şöyle bir örnek verebiliriz: “Bir arkadaşınıza para göndermek istiyorsunuz. Bunun için en kolay işlem, kullandığınız bankanın mobil uygulamasını açıp, karşı tarafın IBAN bilgisine para gönderme talebinde bulunmaktadır. Bu para transferini gerçekleştirebilmek için işlem yapılan ülkenin Merkez Bankası para transfer kurallarına, bankaların kurallarına uygun hareket etmek zorundasınız. Sizin kullandığınız banka ve alıcının kullandığı bankanın yapmak istediğiniz işleme onay vermesi gerekmektedir. Bu onaylar olmadığı durumda sizin bir başkasına para transferi yapmanız hatta herhangi bir işlem yapmanız mümkün değildir.” İşte tam olarak blokzincir teknolojisi burada devreye giriyor. İki tarafın olduğu tüm işlemlerde, aradaki kurum, kuruluş ve kişileri ortadan kaldıran, merkeziyetsiz bir teknolojiden bahsediyoruz. Blockchain teknolojisi ile ilgili gerekli tüm bilgileri bu blockchain eğitiminde aktarmaya çalıştık.

Blockchain Teknolojisi 101
Blockchain Teknolojisi 101

Bitcoin ve Kripto Paralar Eğitimi

Bitcoin, kripto paralar arasında en popüler olan ve ilk piyasaya çıkarılan bir kripto paradır. Kripto paralara yatırım yapmak isteyen yeni yatırımcıların büyük bir çoğunluğu bu blokzincir teknolojisi denizinde boğulup gitmektedir. Blockchain 101 diyebileceğimiz bu giriş seviyesi eğitim ile blokzinciri, bitcoini ve diğer kripto paralar hakkında bilgi sahibi olabilir ve yatırıma hazır hale gelebilrisiniz. Ancak kripto paralara yatırım yapabilmek için çeşitli analiz yöntemlerini öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için inceleyebilirsiniz: teknik analiz eğitimi  Aynı şekilde diğer blokzincir ve kripto para eğitimlerimizi incelemek için sağdaki yazıya tıklabilirsiniz: Blockchain Eğitimleri

 

Bu eğitim Mustafa Küçükakarsu tarafından verilmektedir.

Daha Fazla

Ne Öğreneceksiniz?

 • Blokchain teknolosi kavramlarını öğrenerek bu teknolojiye giriş yapacaksınız.
 • Kripto para, NFT, Metaverse gibi çeşitli yatırım alanları için gereken ön bilgiye sahip olacaksınız.
 • Ve en önemlisi de neye yatırım yaptığınızı öğreneceksiniz.

Kurs İçeriği

Giriş

 • Eğitim ve eğitmen hakkında bilgilendirme
  00:00

Blokchain Teknolojisini Tanıyalım

Blockchain Teknolojisi Çalışması

Blockchain Kullanım Alanları

Kripto Paralara Giriş

Soru-Cevap

Kapanış

Öğrenci Yorumları

Henüz Yorum Yapılmamış
Henüz Yorum Yapılmamış
50,00 149,00
 • Instructor
  Mustafa Küçükakarsu
 • Language

Payment :

img

Gereklilikler

 • Herhangi bir ön bilgi ve koşul gerekmemektedir.

Bu Kurs Kime Göre?

 • Blockchain teknolojisine ilgi duyanlar
 • Kripto para yatırımı yapmak isteyen
 • NFT-Metaverse alanlarında yatırım yapmak isteyen